Polbank zrezygnował z prowadzenia najbardziej znanego Konta Mocno Oszczędzającego. Jego miejsce zajął nowy rachunek, mianowicie Konto Codzienny Sukces. Zmiana jest dość istotna dla klientów Polbanku, którzy do tej pory trzymali swoje oszczędności na Koncie Mocno Oszczędzającym. Otóż i owszem Konto Codzienny Sukces może przynieść większe korzyści finansowe, bowiem daje zysk w wysokości 5% netto, jednakże tylko jeśli na koncie trzyma się co najmniej 5 tys. zł.

W przypadku kwoty niższej środki nie są w ogóle oprocentowane i nie pracują. Klienci w Polbank nie mogą od poniedziałku założyć Konta Mocno Oszczędzającego, na którym oprocentowanie wynosiło 4,75% netto, a jedynie Konto Codzienny Zysk, którego zyski porównywalne są do 6,3% jakie można osiągnąć na tradycyjnej lokacie. Maksymalna kwota jaką można trzymać na koncie wynosi 17 tys. zł.

Osoby, które posiadają niewielkie środki finansowe, w wysokości mniejszej aniżeli 5 tys. zł – czyli wymagany próg po przekroczeniu którego oszczędności ulokowane na Koncie Codzienny Sukces zaczynają na siebie pracować powinny poważnie zastanowić się nad założeniem Mistrzowskiego Konta Osobistego. Na nim bowiem pieniądze zarabiają 6%. Każdy klient może założyć w Polbanku maksymalnie trzy Konta Codzienny Sukces, a tym samym ulokować w banku kwotę do 51 tys. zł.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.0/10 (1 vote cast)
Polbank wprowadza Konto Codzienny Sukces, 6.0 out of 10 based on 1 rating