Kredyt w rachunku osobistym należy do tych produktów finansowych, po które sięgamy bardzo chętnie. Nie da się ukryć, że jest to dość wygodne rozwiązanie, kiedy potrzebujemy większej ilości gotówki. Skorzystać z niego możemy jednak tylko i wyłącznie w tym banku, w którym posiadamy konto.

Procedura przyznawania takiego kredytu nie jest skomplikowana. Bank nie wymaga od nas zaświadczeń o dochodach czy zabezpieczeń, a decyzję o przyznaniu nam środków podejmuje na bazie historii naszego rachunku. Dlatego bardzo ważne jest to, aby wpływy na konto miały charakter systematyczny – najlepiej, jeśli zakład pracy przelewa na nie naszą pensję. Na tej podstawie bank uznaje nas za mniej lub bardziej wiarygodnych klientów oraz postanawia, jakiej wysokości limit jest nam w stanie przyznać. Najczęściej jest to wielokrotność naszych miesięcznych dochodów. Umowę z bankiem podpisujemy zwykle na rok – jeśli w tym czasie nie mamy problemów z przestrzeganiem jej warunków, wówczas zostaje ona przedłużona (pod warunkiem oczywiście, że tego chcemy). Odsetki naliczane są od wykorzystanej kwoty limitu. Nie są one najniższe, ponieważ kształtują się na poziomie od 15 do 20 procent (w zależności od banku).

Przeważnie też za to, że limit został nam przyznany musimy zapłacić prowizję – niektóre banki naliczają ja także z tytułu przedłużenia umowy. Kredyt w rachunku osobistym to na pewno wygoda, nie mniej jednak z racji na koszty tej opcji nie powinniśmy jej zbytnio nadużywać. Należy korzystać z niej z rozwagą.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (1 vote cast)
Kredyt w rachunku osobistym , 8.0 out of 10 based on 1 rating