O konsolidacji zadłużeń mówi się ostatnimi czasy bardzo wiele. Banki wprowadziły do swojej oferty kredyty konsolidacyjne umożliwiające zastąpienie kilku rat jedną. Z jednej strony jest to wygodne rozwiązanie, z drugiej zaś – wcale nie jest tak strasznie tanie jak zapewniają banki. Niższe oprocentowanie oraz wydłużony okres kredytowania to wyższe odsetki. Ponadto trzeba też wspomnieć o tym, że nie każdy ma szansę na otrzymanie wspomnianego kredytu.

Po pierwsze – nie wolno zalegać z jakimikolwiek płatnościami. Po drugie – trzeba posiadać wysoką zdolność kredytową oraz spełniać szereg jeszcze wielu innych warunków. W związku z powyższym mnóstwo osób ma odcięty dostęp do tego typu usług – nawet, jeśli posiadają długi, które chcieliby skonsolidować. W takiej sytuacji nie pozostaje im nic innego jak pożyczka pozabankowa. Jest to rozwiązanie traktowane przez coraz więcej klientów jako opcja alternatywna dla opisywanych powyżej usług. Wiadomo, że w tym momencie w rachubę będą wchodzić wysokie kwoty zobowiązań, dlatego z wyborem firmy pożyczkowej nie należy się śpieszyć.

Decyzja musi być mądra i przemyślana, a wiąże się to z wnikliwym przeanalizowaniem możliwości jakie stwarza w tym zakresie rynek. Są one na tyle duże, że każdy bez wątpienia znajdzie coś dla siebie. Dużym plusem pożyczek pozabankowych jest dla klientów między innymi to, że są to pożyczki bez BIK – czyli bez weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej. Nawet jeśli ktoś nie posiada najlepszej historii w BIK, nie jest do przeszkodą do zaciągnięcia pożyczki.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.3/10 (3 votes cast)
Konsolidacja długów poprzez kredyt sprawdzania bez BIK , 5.3 out of 10 based on 3 ratings