informacje

Banki motoryzacyjne i ich wady

Usługi banków motoryzacyjnych cieszą się sporym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego – wiąże się to z wieloma pozytywnymi aspektami. Nie mniej jednak warto pamiętać o tym, że każdy medal ma dwie strony. Zanim zatem udamy się do motobanku z wnioskiem o przyznanie kredytu, powinniśmy wiedzieć, z jakiego rodzaju ograniczeniami możemy mieć tam do czynienia.

Kredyt refinansowy

Kredyt refinansowy to rodzaj kredytu konsolidacyjnego. Polega on na przeniesieniu zobowiązania z jednego banku do drugiego (nie jest to zatem scalanie kilku rat w jedną). Zdecydowanie najczęściej refinansowaniu podlegają kredyty hipoteczne. Powodów, dla których tego rodzaju operacje są dokonywane wymienić można kilka – niższe oprocentowanie, dłuższy okres kredytowania, korzystniejsze warunki przy zmianie waluty etc. To wszystko ma na celu obniżenie kosztów zobowiązania.

Biuro Informacji Kredytowej

Banki rozpatrują wnioski kredytowe w oparciu o analizę sytuacji finansowej potencjalnego klienta. Tym, co dla banku liczy się najbardziej jest wiarygodność – czyli posiadanie takiej zdolności kredytowej, która bez problemu pozwoli uporać się z terminową spłatą zobowiązania. W jaki sposób banki to oceniają? Oczywiście na podstawie dokumentów załączonych do wniosku, ale nie tylko.

Zmiany w ustawie o kredytach konsumenckich

W grudniu 2011 roku weszła w życie znowelizowana ustawa o kredytach konsumenckich. Warto się jej przyjrzeć nieco bliżej, ponieważ wprowadza ona wiele zmian ważnych zarówno dla kredytobiorców, jak i kredytodawców. Nowelizacja była koniecznością, gdyż polskie prawo musi być dostosowane do norm unijnych.

Kredyt w rachunku osobistym

Kredyt w rachunku osobistym należy do tych produktów finansowych, po które sięgamy bardzo chętnie. Nie da się ukryć, że jest to dość wygodne rozwiązanie, kiedy potrzebujemy większej ilości gotówki. Skorzystać z niego możemy jednak tylko i wyłącznie w tym banku, w którym posiadamy konto.


Blogi. Darmowe Blogi.